Kredyt dla lekarza – warunki

Home   »    porady kredytowe   »    Kredyt dla lekarza – warunki

Na polskim rynku, od wielu lat można zobaczyć, że wiele banków oferuje swoją ofertę kredytową do uprzywilejowanych grup zawodowych. Warunki takich kredytów są dużo lepsze niż dla zwykłego Kowalskiego. Najbardziej uprzywilejowaną grupą zawodową są lekarze. Jak w ich przypadku wyglądają oferty i cała procedura kredytowa?

Korzystniejsze kredyty dla lekarzy

Kredyty dla Firm

Lepsze warunki finansowania oraz bardzo uproszczone procedury to niewątpliwie zalety kredytów dla lekarzy. W Polsce działa obecnie około 6 banków i kilka instytucji pozabankowych, które udzielają szybkich kredytów dla lekarzy. Pożyczający lekarze mogą liczyć na:

– szybkie procedury kredytowe

– obliczenie zdolności kredytowej na podstawie oświadczenia o dochodach

– dużo niższa marża banku

– dużo mniejsze prowizje

– zwiększony limit pożyczanych pieniędzy

– dłuższy czas spłaty

Kredyt dla lekarza na oświadczenie

Przez większość banków, lekarze są postrzegani jako najlepsi klienci – odsetek lekarzy którzy nierzetelnie podchodzą do swoich zobowiązań jest bardzo niski. Lekarze zarabiają też więcej niż przeciętnie, dlatego banki mają pewność że nie będzie z nimi żadnych problemów. Nie muszą oni też spełniać wielu wygórowanych wymogów stawianych zwykłym kredytobiorcą. Często banki obliczają zdolność kredytową na podstawie oświadczenia o dochodach i nie wymagają dostarczania dokumentów finansowych. O kredyt na oświadczenie może starać się każdy lekarz – nie ważne czy odbywa prywatną praktykę, czy pracuje na etacie.

Zalety kredytu dla lekarzy

Procedura kredytowa odbywa się błyskawicznie. Lekarz może otrzymać kredyt w nawet 24 godziny od złożenia wniosku. Będzie musiał mieć ze sobą tylko dowód osobisty i prawo wykonywania zawodu. Do kolejnych zalet można dopisać:

– szybka weryfikacja wniosku kredytowego

– szybka wypłata

– brak konieczności posiadania zabezpieczeń czy poręczycieli

– dłuższy i elastyczniejszy czas kredytowania

„Lekarze w banku to pożądani klienci. Nie dość, że mogą liczyć na lepsze warunki, to również szybkość przyznawania kredytu jest na najwyższym poziomie. Na rynku istnieje też kilka firm pozabankowych, które mają specjalne oferty dla lekarzy. Dodatkową zaletą jest to, że lekarze nie muszą chodzić po bankach w poszukiwaniu jak najlepszej oferty, ponieważ są firmy które specjalizują się w znajdowaniu lekarzom najlepszych ofert – dodaje ekspert kredytowy Piotr Wójcik z medikfinance.pl